O nas

Jesteśmy prawnikami i prawniczkami - skupiamy się na pomocy prawnej, ale paragrafy i kodeksy nie przesłaniają nam innych aspektów Twojej historii. To, co możemy Ci zaoferować to:

WYSŁUCHAMY CIĘ - nie będziemy oceniać Ciebie ani dokonywanych przez Ciebie wyborów życiowych, nie będziemy dawać “dobrych rad”. Jeśli nie jesteś w stanie opowiedzieć o czymś za pierwszym razem - zaczekamy na Ciebie. O szczegóły tego, co Cię spotkamy zapytamy tylko jeśli będzie to potrzebne i z nieustającym szacunkiem dla Ciebie i Twoich emocji. Uszanujemy Twój wybór jeśli chodzi o płeć osoby, z którą chcesz rozmawiać.

ZAPYTAMY O POTRZEBY - chcemy wiedzieć, czego od nas oczekujesz, bo to Ty o wszystkim decydujesz. Nie jesteśmy od tego, by narzucać Ci swoją wolę, albo zastępować w podejmowaniu decyzji dotyczących Twojego życia.

PRZEDSTAWIMY MOŻLIWOŚCI - opowiemy o tym co możesz zrobić i jak wyglądają procedury. Podpowiemy w jaki sposób zabezpieczyć dowody. Wyjaśnimy, czy lepiej najpierw iść do lekarza, czy lepiej od razu na policję. Powiemy jakie pytania mogą paść podczas przesłuchania i czemu one służą. Wyjaśnimy ile mogą potrwać poszczególne procedury i kto w nich uczestniczy.

ZAPEWNIMY POMOC PRAWNĄ - jeśli sobie tego życzysz, a możliwości Fundacji będą wystarczające, zapewnimy Ci pomoc radcy prawnego/radczyni prawnej lub adwokatki/adwokata. Ta pomoc może obejmować napisanie zawiadomienia o przestępstwie do prokuratury, udział w Twoim przesłuchaniu, reprezentowanie Cię w postępowaniu przed prokuraturą i sądem - udział w przesłuchaniach innych osób, sporządzanie pism, stawiennictwo na rozprawach, pisanie zażaleń i apelacji.

Jeśli masz już prawniczkę lub prawnika lecz chcesz, by ktoś z zewnątrz “patrzył na ręce” sądowi, Fundacja może zgłosić swój udział w sprawie przed sądem jako przedstawiciel społeczny. Zdarza się tak, że przyjazd “prawnika z Warszawy” zmienia zachowanie sądu, prokuratora i obrońców.

W tym miejscu postaramy się wkrótce umieścić regulamin udzielania pomocy prawnej przez Fundację, aby zasady naszej pracy były dla wszystkich Was dostępne i zrozumiałe.